• 22 серпня 2023
  • 403
Дерев'яна стрем'янка та її переваги
Дерев'яна стрем'янка та її переваги

При роботі в будинку, в саду, на складі або на робочому місці може виникнути потреба піднятися на більшу висоту, ніж дотягується рука дорослої людини. Це буває необхідно у будівельній сфері, тому в таких випадках використовують драбину. Для підйому використовують інструменти різної висоти, регульовані та нерегульовані, а також драбини з різних матеріалів. Традиційно раніше їх виготовляли із дерева. 

Чи варто зараз обирати дерев'яну драбину? Де її найчастіше використовують?

Дерев'яна стрем'янка, як і раніше, є популярним і часто використовуваним інструментом для роботи на висоті. Прості конструкції, зручні у використанні та обслуговуванні, застосовуються в домашньому господарстві, сільському господарстві, садах, а також на будівельних майданчиках. Часто ними укомплектовані електромонтажники чи малярські бригади. Звідси й назва дерев'яних малярських стрем'янок.

Виробництво дерев'яних стрем'янок

Дерев'яні стрем'янки мають бути виготовлені з якісної, спеціально відібраної деревини (без сучків). В іншому випадку з часом при використанні дерев'яних драбин можуть випасти сучки, і в результаті інструмент стане нестійким. Натуральну деревину не можна просочувати хімікатами. Петлі, арматурні стрижні, стабілізуючі елементи, ланцюги, допоміжна ручка повинні бути виготовлені з оцинкованої сталі (стійкої до атмосферних впливів). Для посилення конструкції виробники використовують оцинковані арматурні стрижні, що розміщуються під поперечками.

Використання дерев'яних драбин

Дерев'яні драбини найчастіше використовуються при садових роботах (спилювання дерев, чагарників, збирання врожаю) та при ремонті електроустановок (деревина не проводить електрику, не нагрівається і не остигає). В наш час дерев'яні драбини також використовуються як декоративний елемент будинку та саду.

При виборі драбини керуйтеся робочою висотою (діапазоном роботи) та рекомендаціями виробника, в яких вказано максимальну висоту підйому.

Зберігання дерев'яних стрем'янок

Дерев'яні драбини слід зберігати в закритих, сухих і провітрюваних приміщеннях, щоб деревина не зазнавала впливу погодних умов. При правильному догляді деревина прослужить довгі роки. Пам'ятайте, що драбини не можна фарбувати фарбою, тому що ми не зможемо помітити западини, тріщини та плями, що впливають на нашу безпеку.

Також пропонуємо Вам ознайомитись зі статтею VIRASTAR – найперший український виробник алюмінієвих стрем'янок.

Підписка на новини