• 13 травня 2024
  • 124
Драбини стремянки – 5 практичних порад
Драбини стремянки – 5 практичних порад
  • Не стійте на верхніх 3 сходинках приставної драбини

Односекційні драбини UNOMAX, а також двосекційні драбини DUOMAX і трьохсекційні TRIOMAX, розкладені в положенні приставної драбини, використовують з упором на вертикальну поверхню (стіна, стовп, дерево тощо), але по ним не можна підніматися вгору до останньої сходинки. На верхні 3 сходинки забороняється підніматися, вони потрібні Вам, щоб триматися за них. Якщо Ви ризикнете піднятися на верхні 3 сходинки, то драбина може втратити рівновагу, а це призведе до падіння. Робоча висота приставних драбин  вказана з урахуванням того, що Ви не підніматиметеся на останні 3 щаблі. Думайте про власну безпеку, коли працюєте на драбині.

  • Правило 4:1

Ця рекомендація також стосується приставних драбин: односекційні драбини, двосекційні та трьохсекційні, висунуті для роботи на великій висоті, слід встановлювати біля стіни так, щоб відстань від драбини до стіни була в 4 рази менша, ніж висота. Така пропорція вийде, якщо Ви встановите сходи під правильним кутом 75 градусів. Тоді пропорція "катетів трикутника" буде приблизно 4:1. Користуйтеся цією пропорцією, щоб стійко встановити драбину, але суттєво не знизити висоту підйому.

  • 1 стрем'янка – 1 користувач

Стрем'янки бувають різні – односторонні (коли сходинки у драбини є тільки з одного боку) і двосторонні, коли сходинки у драбини є на обох секціях. Такі 2-сторонні стрем'янки не мають дуги безпеки, вони нижчі, що спрощує зберігання, але при цьому дозволяють працювати, спираючись двома ногами на обидві секції. У Вас може бути помічник, який не має стрем'янки. І йому може здатися, що можна залізти на стрем'янку разом із Вами, але робити цього категорично не можна. Стрем'янка розрахована на вагу однієї людини. Крім того, рухи другої людини можуть похитнути драбину, і Ви вдвох впадете. Друга людина порушить рівновагу. Краще заздалегідь принести другу драбину або стрем'янку, щоб удвох працювати на висоті. Запам'ятайте – одна стрем'янка для одного оператора!

  • Правило пряжки пояса

Навіть якщо Ви не носите ремінь, запам'ятайте правило, яке зробить безпечними висотні роботи: піднявшись драбиною або стрем'янкою, завжди розташовуйтеся так, щоб умовна пряжка Вашого пояса завжди знаходилася між боковинами драбини. Це дозволить Вам зберегти рівновагу та безпечно працювати на висоті.

  • Повністю розкладайте стрем'янку

У деяких випадках Вам може здатися, що висоти стрем'янки не достатньо, і не вистачає ще декілька сантиметрів. Не надумайте додати стрем'янці трохи більше висоти, не розклавши її повністю! Стрем'янка перебуває у робочому положенні, безпечному оператора, коли вона повністю розкладена, тобто. коли секції стрем'янки розсунуті на максимальну ширину. Саме це положення забезпечує стійкість односторонніх та двосторонніх стрем'янок. Двосекційні та трьосекційні драбини також слід встановлювати в положення двосторонньої стрем'янки, максимально розсунувши секції.

Алюмінієва стрем'янка або дво-, трьохсекційна драбина будуть безпечним засобом доступу на висоту, коли Ви дотримуєтеся елементарних правил безпеки. На нашому сайті Вас може зацікавити дерев'яна або алюмінієва стремянка купити яку Ви можете з недорогою доставкою.

Для цього зателефонуйте чи напишіть нам!

Також пропонуємо почитати статтю з блогу «Як розкладається драбина алюмінієва 3-х секційна».

Підписка на новини