• 3 лютого 2025
  • 31
Драбини та стрем'янки на полярних станціях в Антарктиді
Драбини та стрем'янки на полярних станціях в Антарктиді

На найпівденнішому континенті планети, Антарктиді, драбини та стрем'янки використовуються в основному для наукових, технічних та побутових потреб на дослідницьких полярних станціях. Через екстремальні умови, такі як сильні морози, штормові вітри та слизькі поверхні, ці інструменти повинні бути особливо міцними, надійними та стійкими до корозії.

Основні сфери застосування драбин і стрем'янок в Антарктиці

Обслуговування будівель та споруд

Наукові станції в Антарктиді потребують регулярного ремонту та обслуговування як усередині, так і зовні. Драбини та стрем'янки допомагають дістатися до дахів, антен, вентиляційних систем та сонячних панелей. Ремонт будівель станції також здійснюється із застосуванням обладнання для доступу на висоту.

Наукові дослідження

При вивченні льодовиків, атмосферних та кліматичних умов найхолоднішого континенту на Землі для виконання наукових програм з метеорології та геології вчені можуть використовувати драбини для підйому на крижані утворення або для встановлення обладнання. Драбина дозволяє змонтувати унікальне обладнання, яке було виготовлено для наукових досліджень, безпосередньо на місці, тобто, в Антарктиді.

Доступ до контейнерів та складів

На полярних станціях часто використовуються морські контейнери для зберігання запасів, і стрем'янки допомагають завантажувати та вивантажувати спорядження.

Безпека та рятувальні роботи

У разі аварій драбини можуть бути необхідні для евакуації людей або доступу до важкодоступних зон. Снігові замети – постійна проблема антарктичних станцій. Були випадки, коли полярникам доводилося відкопувати входи в приміщення станції. Тоді подолати різницю між сніговим настом та входом на станцію допомагала драбина.

На українській полярній станції Академік Вернадський драбину використовували як частину ділянки під час проходження квесту. Будні полярників прикрашають свята із веселими конкурсами. Оскільки для квестів доводиться використовувати підручні засоби, драбині також знайшли застосування. По ній учасники повинні були пройти після декількох обертів на кріслі, що крутиться. На довгій драбині, яку поклали на бочки, змогли сісти всі члени експедиції, щоб зробити фото на згадку.

Через низькі температури драбини та стрем'янки зазвичай роблять з алюмінію або спеціальних морозостійких матеріалів, так як сталь при екстремальному холоді стає крихкою.

У нас Ви можете купити алюмінієві драбини та стрем'янки українського виробництва.

Телефонуйте або замовляйте зворотній дзвінок!

Також читайте нашу статтю «У чому алюмінієві стрем'янки перевершують дерев'яні стрем'янки?».

Підписка на новини