• 9 вересня 2024
Найпоширеніші помилки при роботі з опалубкою
Найпоширеніші помилки при роботі з опалубкою

Монолітне будівництво висуває особливо суворі вимоги до вибору матеріалів для будівництва та технологій реалізації. Найперше завдання - це підбір належних форм під заливку бетону, адже від опалубки залежить конфігурація залізобетонних конструкцій.

Робота з опалубкою впливає на швидкість виконання будівництва, ціну проекту, безпеку робіт загалом.

Підготуватись до монтажу опалубних форм необхідно заздалегідь, все запланувати та прорахувати.

Що таке опалубка?

Опалубка - це тимчасові будівельні форми, куди заливають бетонну суміш і де вона застигатиме.

Матеріали для опалубки використовуються різні:

  • метал,
  • дерево,
  • пластик,
  • фанера.

Великий вибір опалубки дозволяє реалізувати різні проекти: від малих до найбільших.

Відпочатку неправильний підбір опалубки

Неправильно обрана опалубка може задати неправильну реалізацію монолітного будівництва ще на самому початку. Низькопробна або невідповідна опалубка не дозволить створити якісні залізобетонні конструкції (фундамент, стіни, перекриття). Якщо не врахувати, який тиск бетону витримує опалубка, то є ризик розпочати будівництво з браку. Щити, що прогинаються або пропускають рідину, можуть зарубати на корені реалізацію будівельного проекту.

Слід враховувати стійкість форм опалубки до атмосферних опадів та вологості, адже застигаюча бетонна суміш стоятиме у формах просто неба декілька днів. Низькоякісна опалубка, як правило, коштує дешево, але навряд чи вона дозволить створити якісний залізобетонний моноліт.

Монтаж, виконаний непрофесійно

Щоб опалубні форми були правильно встановлені, слід залучати кваліфікованих робітників. Також обов'язково потрібно дотримуватися рекомендацій виробника щодо особливостей монтажу та умов експлуатації.

Відсутність сервісу та перевірок

Щоб опалубка залишалася у робочому стані, її необхідно періодично оглядати, очищати та обслуговувати. Бетон, який залишився на опалубці, потрібно очищати, адже при повторному застосуванні не вийде рівна поверхня, якщо на щитах залишилися горби від попереднього розчину.

Якщо недбало поводитися з опалубкою, вона швидко вийде з ладу. Не допускається кидати опалубку, волочити волоком, ставити зверху вантажі.

Для довготривалої експлуатації потрібно підібрати відповідний тип опалубки, правильно її змонтувати, використовувати відповідно до рекомендацій виробника, періодично оглядати та проводити сервіс. Тоді опалубка служитиме довго.

Якщо Ви хочете купити опалубку, зателефонуйте нам за телефоном +380 (44) 586-56-32 або (067) 215-99-88.

Також читайте статтю з нашого блогу «Стійки опалубки – несуча здатність».

Підписка на новини