• 5 грудня 2017
  • 892
Риштування - корінням з давнини
Риштування - корінням з давнини

Будівельні риштування своїм корінням йдуть в далеке минуле, в ті часи, коли ще існували давні цивілізації. Історикам вдалося знайти підтверждення, що конструкції, подібні до сучасних будівельних риштувань, існували ще в древньому Єгипті. Щоправда, це були нерозбірні споруди, виготовлені з масивних дерев'яних балок, які після завершення будівництва не могли бути використані повторно, тому конструкції ломали й утилізували.

Рівень міцності та стійкості древніх риштувань був невисоким, тому, працюючи навіть на невеликій висоті, не можна було бути впевненим, що конструкція не впаде. Зведені дерев'яні підставки не могли витримати велике навантаження, тому часто конструкції рушились через перевантаження, а також через нестабільність. В засушливу пору року суха деревина часто ставала плацдармом пожежі, а загасити суху дереву, що розгорілася, як відомо, дуже складно. Тому дерев'яні риштування часто горіли, наносячи невиправні збитки ще недобудованим будівлями.

Давньоримська цивілізація, як відомо, теж застосовувала будівельні риштування для виготовлення великих культових об'єктів, форумів, амфітеатрів і бойових арен. Древні будівництва велись, в основному, з каменя, тому, щоб витримати вагу будівельного матеріалу, риштування робилися масивними і, звичайно ж, нерозбірними. Такі допоміжні конструкції укріплювались великими каменями знизу, а в якості настилу використовувалися великі необтесані бревна. Коли риштування були вже не потрібні, конструкцію зруйновували.

Занепад римської цивілізації, спричинив призупинення технічного прогресу, наукові досягнення та технологічні розробки були більшою частиною втрачені або знищені. Після падіння Римської імперії рівень розвитку, зокрема, архітектури відкидався назад, і про будівельні риштування довго не згадували. Поновили їх використання в Європі лише в середні віки, коли при будівництві великих споруд стали знов застосовувати допоміжні споруди до 20 м в висоту. Для їх спорудження було використано, як і раніше, дерево, а після зведення будинку риштування викидали.

На сьогоднішній день будівельні риштування являють собою конструкцію, зібрану з типових елементів, яку можна потім багаторазово використовувати, розбирати і знову збирати. Це конструктор, для збірки якого часто не потрібні ніякі інструменти. Звести риштування можуть навіть двоє робочих, витративши на монтаж всього кілька годин.

Сьогодні практично в кожній сфері діяльності використовуються сучасні досягнення науки і техніки. Минулий і нинішній вік - це епоха винаходів і відкриттів, які продовжують робити і сьогодні. Технологічні зміни торкнулись і будівельних риштувань - на даний момент їх роблять з металу, з надійними универсальними монтажними елементами. Але принцип будівельних риштувань залишився таким самим, як і в давніх конструкціях, які робилися з необробленого «лісу».

Сьогодні сучасні будівельні риштування знову наближаються до древності - конструкції використовуються для відновлення старих будівель, пам'яток архітектури. В даний момент ведеться реконструкція старовинної будівлі Парфенона, яка знаходиться на території Греції, і для цих робіт використовуються сучасні будівельні риштування, без яких в такий справі ніяк не обійтися.

Підписка на новини