• 20 червня 2024
  • 52
Стрем'янка алюмінієва – як працювати, щоб не впасти
Стрем'янка алюмінієва – як працювати, щоб не впасти

На багатьох підприємствах у повсякденній роботі використовуються стрем’янки, тому для працівників обов'язково знати, яких заходів безпеки дотримуватись на стрем’янці.

Чому людина може впасти зі стрем’янки?

Найчастіші помилки при використанні драбин обумовлені недоглядом та людським фактором. Нижче наведено поширені причини падінь:

  • Встановлення стрем’янки на нерівній поверхні

Обов'язково потрібно переконатися, що стрем’янка стоїть на рівній поверхні і торкається землі всіма 4 ніжками. Якщо поставити драбину на нерівній місцевості, вона хитатиметься, і людина, піднімаючись нею, може впасти.

  • Переступати через сходинку

Може здатися, що сходинки розташовані занадто близько. Від цього може виникнути спокуса переступити через сходинку, але цього робити не варто. Ступати потрібно на кожну сходинку, не нехтуючи жодною.

  • Немає 3 точок контакту під час підйому та спуску

Хоча у стрем’янки широкі щаблі, але триматися під час підйому хоча б однією рукою – обов'язково! Не слід думати, що по сходинках стрем’янки можна піднятися так само, як по сходовому маршу, не тримаючись руками. При підйомі та спуску необхідно мати три точки контакту з драбиною – або дві руки та одна нога, або дві ноги та одна рука.

  • Занадто далеко тяглися, стоячи на стрем’янці

Надмірне відхилення у бік, коли людина стоїть на стрем’янці, призводить до втрати рівноваги та до падіння драбини. Краще спуститися і пересунути стрем’янку, ніж небезпечно тягнутися убік.

  • Неправильний вибір драбини

Якщо для виконання певної задачі замість високої стрем’янки вибрано низьку, це призведе до того, що людина займатиме небезпечне становище на стрем’янці – ставатиме навшпиньки, тягтиметься, чого не можна робити. Слід вибрати стрем’янку належної висоти відповідно до робочої висоти.

Максимальне навантаження на стрем’янку

Алюмінієві стрем’янки VIRASTAR витримують навантаження 150 кг. Перед підйомом на висоту завжди враховуйте додаткову вагу витратних матеріалів та інструментів, які будуть використані у роботі.

Огляд перед використанням

Завжди оглядайте стрем’янку перед тим, як підніматися нею, щоб переконатися, що драбина знаходяться в справному стані. Після використання очищайте стрем’янку, якщо вона забруднилася.

Правильний вибір стрем’янки, дотримання правил безпеки допомагають знизити ризик падіння з висоти. Навчаючи працівників правильного використання стрем’янки, Ви виробляєте культуру безпечної роботи. Належне за технічними параметрами обладнання для доступу на висоту дозволяє створити безпечну робочу зону для працівників.

Пропонуємо Вам також ознайомитися зі статтею з блогу «Драбина розкладна – безпечне транспортування».

Підписка на новини