• 13 грудня 2021
  • 2333
Як проводиться розрахунок рамних риштувань?
Як проводиться розрахунок рамних риштувань?

Компанія VIRASTAR виробляє і продає будівельні риштування. Рамні риштування легко зводяться, стійкі і доступні за ціною. Максимальна висота рамних риштувань може досягати 40 м. В залежності від величини робочого об'єкта Ви можете замовити рамні риштування підходящої висоти і ширини.

Вважаєте за краще власноруч розрахувати риштування?

На нашому сайті встановлений онлайн-калькулятор, скориставшись яким, Ви можете самостійно розрахувати вартість і детальну комплектацію рамних риштувань.

 За яким принципом проводиться розрахунок рамних риштувань?

- Перше, з чим потрібно визначитися, це висота до настилу. Треба враховувати, що робоча висота (до якої дотягуються руки) буде на 2 м вище, ніж висота настилу. Орієнтуючись на висоту об'єкта, задайте висоту до верхнього настилу рамних риштувань.

Друге, це ширина риштувань (вона ж - довжина конструкції по фасаду). З огляду на те, що будівельні риштування неможливо пересунути, задавайте ширину риштувань відповідно довжині фасаду.

- Наступне, з чим необхідно визначитися – кількість ярусів настилів. Це число робочих поверхів, на яких персонал виконуватиме роботи. Якщо роботи будуть проводитися по всій площі фасаду, а не тільки на останньому ярусі, то необхідно поставити необхідну кількість поверхів з тим розрахунком, що яруси йдуть через кожні 2 метри. Дерев'яні настили 1х1 м встановлюються на ригелі, кожен довжиною 3 м. Тому на кожні 2 ригелі потрібно 3 настилу. Якщо потрібна конструкція без настилів, обирайте варіант «Без щитів».

- Щоб підніматися на робочий майданчик, потрібні спеціальні рами з драбинами, кожна заввишки 2 м. Ви можете задати число підйомних рядів (мінімум 1), але якщо протяжність об'єкта велика, то краще забезпечити достатню кількість підйомних рядів. У разі якщо не вибрана рама зі сходами, встановлюється рама прохідна.

- Як визначається загальна кількість рам?

Візьмемо для прикладу розрахунок риштувань 20 м у висоту і 30 м в ширину. Висота однієї рами становить 2 м. Висота до настилу виходить 18 метрів. У даній конфігурації буде 11 вертикальних рядів. Для самого верхнього ярусу можливе застосування тільки огорожі. У нашому випадку це буде 2 рами огородження (з торців), а також 9 L-образних стійок огородження для кожного вертикального ряду.

- Риштування умовно складаються з секцій, кожна 2 м у висоту і 3 м в ширину. Конструкція шириною 30 м буде мати 10 секцій. Для даної конфігурації ми пропонуємо встановити для зручності 2 підйомних ряду з рам зі сходами. Таким чином, рам зі сходами буде 18, а прохідних рам 81. Всього ж рам виходить 99 штук

- Розрахунок діагоналей и горизонталей. Кількість діагоналей вважається з умови 1 діагональ на 2 секції. Якщо у нас 99 рам і 11 завершальних рам огородження, то число секцій виходить 90. Число діагоналей, відповідно, 45. горизонталь буде потрібно приблизно в 3 рази більше, ніж діагоналей. У нашому випадку калькулятор порахував 145 шт.

- Залежно від рельєфу місцевості вибирається варіант опор, на яких будуть стояти будівельні риштування. Для рівної місцевості підійдуть нерегульовані по висоті п'яти (башмаки) або варіант без опор. А для нерівного рельєфу не обійтися без гвинтових домкратів. На кожен вертикальний ряд доводиться по 2 опори. Для нашого прикладу потрібно 22 опори або домкрата.

- Щоб зміцнити риштування щодо нерухомого фасаду будівлі, використовуються захвати (кріплення до стіни) з поворотними хомутами (1 хомут на 1 кріплення). Захвати гаками кріпляться до анкерів в стіні. Число захоплень і хомутів відповідає числу діагоналей, що застосовуються в конструкції.

 Якщо представлені розрахунки здаються Вам складними, Ви можете довірити обчислення професіоналам. Наші експерти готові розрахувати для Вас проект будівельних рамних риштувань абсолютно безкоштовно! Телефонуйте або пишіть нам!

Підписка на новини