• 22 листопада 2023
  • 249
Монтаж щитової опалубки
Монтаж щитової опалубки

Опалубка щитова є тимчасовою розбірною переставною конструкцією, що використовується в будівництві, як формуюче допоміжне пристосування. Якщо все зроблено правильно, створюється форма для фундаменту, стелі, колон або стін, що заповнюється бетонною сумішшю. Після застигання бетону опалубку демонтують. Система опалубки дозволяє створити рівну поверхню в монолітному будівництві при максимальному тиску бетону 90 кН/м кв. Різні типорозміри опалубних щитів сприяють створенню точних форм. Щити опалубки зручно штабелювати, їх багаторазове використання забезпечує рентабельність та оборотність. Внутрішні кути та зовнішні кути дозволяють зручно монтувати щити під кутом 90 градусів. Для відливання стін, розташованих під кутом, відмінним від прямого, застосовують шарнірні кути, причому вони підходять як внутрішніх, так і зовнішніх кутів.

Універсальні замки поєднують щити опалубки в цілісну систему. Вони використовуються як для нарощування щитів вгору, так і для збільшення ширини системи опалубки.

Щити опалубки дозволяють зводити прямолінійні ділянки стінок, прямі кути, зміщення стінок. Підкоси утримують щити у вертикальному положенні, допомагаючи їм витримувати тиск бетону. Вирівнюючі ригелі застосовують під час збирання великощитової опалубки для вирівнювання щитів у горизонтальній площині.

З'єднання щитів

На будівельному майданчику щити опалубки збираються між собою в панелі за допомогою клинових замків. Панелі збираються за допомогою гайок плюс анкерні стяжки, які витримуватимуть тиск суміші бетону. Монтаж необхідно виконувати на рівній підготовленій поверхні. При цьому потрібно дотримуватись порядку складання щитів, контролювати щільність сполучення щитів, надійність кріплення. Опалубка встановлюється відповідно до схеми розкладки. Клинові замки дозволяють з'єднувати лівий та правий щити, а також верхній та нижній. 5 точок контакту замка зі щитами дає можливість одним ударом молотка стягнути та вирівняти щити. Замок має невелику вагу, тому його можна кріпити навіть однією рукою, стоячи на драбині.

Закріплення вирівнюючих балок в середній частині щитів, по всій довжині панелі, дозволяє забезпечити жорсткість системи опалубки при підйомі і опусканні, а також допомагає витримати тиск бетону.

Встановлення підкосів

Підкоси закріплюються на ребрах щитів з допомогою анкерів чи фланцевих болотів. Для стопоріння на болти надягають фланцеві гайки. Усі підкоси слід розміщувати з одного боку панелі. Як правило, один підкіс встановлюється на 2,5 м панелі. Якщо монтуються окремі щити, підкоси ставлять на кожен щит.

Монтаж опалубки завжди починають від кута, при цьому підпирають подвійним підкосом. Панель опалубки виставляється вертикально, перевіряється точність установки.

Анкерні стрижні встановлюються у конічні втулки. Отвори без стрижнів мають бути закриті заглушками. З іншого боку також монтується система опалубки. Анкерні стрижні пропускають через конічні втулки протилежних щитів і затискаються фланцевими гайками за допомогою ключа з тріскачкою.

На верхнє ребро щита навішуються кронштейни підмостя, фіксуються на нижньому ребрі. Робочі підмостя для бетонування встановлюються на кронштейни. Дотримуються максимальної відстані між кронштейнами 1,5 м.

Бічна огорожа, що включає перила, поручні і борти, фіксується на стійках поручнів, які є частиною кронштейна. Під час монтажу слід користуватися рихтувальним інструментом, але забороняється застосовувати кувалду.

Усі відсікачі на протилежних щитах та проємоутворювачі закріплюються, точність установки опалубки перевіряється за проектом.

Після повного збирання опалубки та перевірки її майстром дозволяється заповнювати підготовлену форму бетоном.

Якщо Вам потрібна вертикальна опалубка, телефонуйте нам! Ми готові запропонувати Вам найкращі ціни на щити опалубки, які виготовляє український виробник.

Також Вас може зацікавити Блог опалубка «Як правильно встановити опалубку перекриття?».

Підписка на новини