• 2 листопада 2023
  • 374
Під яким кутом слід розташовувати приставну драбину?
Під яким кутом слід розташовувати приставну драбину?

У зв'язку із зменшенням світлого часу доби з приходом осені людям, які використовують у своїй роботі драбину, слід бути уважнішими. Адже підйом сходами вимагає бачення наступного кроку, коли людина перебуває на висоті.

Використання драбини може здатися досить простим, проте дещо може піти не так ще до того, як Ви почнете її використовувати. Перш ніж переносити драбину з місця зберігання, переконайтеся, що Ви впевнені у її надійності. Якщо Ви не впевнені у собі, не використовуйте драбину.

Огляньте драбину перед використанням

Навіть досвідчені користувачі драбин часто заспокоюються і втрачають пильність. Незалежно від того, чи використовується Ваша драбина щодня або час від часу, завжди перевіряйте її на наявність пошкоджень перед використанням. Сюди входить перевірка бічних сторін і сходинок щодо пошкоджень, а також перевірка правильної роботи замикаючих механізмів.

Якщо Ваша драбина впала або має якісь ознаки пошкодження, не використовуйте її.

Під яким кутом слід використовувати приставну драбину?

Щоб правильно користуватися драбиною, приставну драбину необхідно притулити до стіни. До таких моделей належить висувна драбина, шарнірна та телескопічна. По суті, це драбина в рівному прямому положенні.

Під яким кутом має бути встановлена драбина?

Дуже важливо переконатися, що кут нахилу драбини правильний, перш ніж використовувати її. Як правило, потрібний кут нахилу драбини для її безпечного використання становить 75 градусів. Ніколи не регулюйте кут для досягнення більшої чи меншої робочої висоти під час використання драбини. Драбина повинна забезпечувати зручний доступ до об'єкта, де Ви працюєте, без необхідності регулювати кут. Крім того, переконайтеся, що Ви міцно встановили верхню точку опори і що основа драбини стійка, у тому числі підлога, на якій стоять дві ніжки драбини. Гумові наконечники підвищать рівень тертя та стійкість Вашої драбини. Міцний фундамент – запорука безпеки драбини.

Якщо Ви не знаєте, під яким кутом Ви ставите драбину, користуйтесь правилом 4:1. Це означає, що кожні 4 м висоти Ви повинні розміщувати драбину на відстані 1 м від стіни.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на драбині є використання неправильного кута. Ніколи не намагайтеся досягти додаткової висоти, балансуючи на таких предметах, як піддони, цеглини або будівельні риштування.

Для роботи з упором на вертикальну поверхню підійде односекційна драбина UNOMAX VIRASTAR, а також двосекційна драбина DUOMAX VIRASTAR, трьохсекційна TRIOMAX VIRASTAR, шарнірні TRANSFORMER та ACROBAT, розкладені в положення приставної драбини.

Пропонуємо Вам почитати статтю Трьохсекційні драбини: призначення та використання.

Підписка на новини