• 7 липня 2023
  • 409
Робота на риштуваннях під час літньої спеки
Робота на риштуваннях під час літньої спеки

Спекотне літо багато хто важко переносить. У приміщеннях з кондиціонером люди можуть почуватися комфортно, але як бути будівельникам, які змушені цілий день працювати на будівельних риштуваннях під палючим сонцем?

Небезпека теплового удару під час роботи на риштуваннях

Зрозуміло, незалежно від того, яка зараз пора року, завжди потрібно бути обережним під час роботи на будівельних риштуваннях. І хоча влітку немає ризику зіткнутися зі слизькою поверхнею або сильним вітром, завжди необхідно пам'ятати про небезпеки, які несе спекотна пора року.

Перегрівання, зневоднення організму або просто спітнілі руки — потенційні ризики, яких слід уникати під час роботи на риштуваннях.

Захистіть себе від сонця під час роботи на риштуваннях

Будівельники, які працюють на риштуваннях, більшу частину дня проводять на вулиці. Влітку це означає постійну дію тепла та УФ-випромінювання. Якщо сонце безперешкодно нагріває голову протягом кількох годин в особливо спекотний день, можна швидко отримати сонячний або тепловий удар. І цього в жодному разі не потрібно допускати.

  • Одна річ, яка має сенс, але про яку часто забувають — це завжди носити головний убір влітку. Якщо каска не потрібна, можна захистити себе від сонячного удару, одягнувши кепку з козирком. Вибору каски влітку також можна приділити увагу. Щоб не наражати себе на ризик перегріву, можна перейти на більш повітропроникний варіант з вентиляцією та козирком, якщо не вказано інше.
  • Ми знаємо, що це дратує, але використовуйте сонцезахисний крем! Бажано не менше SPF 30 і повторно наносьте декілька разів на день для захисту від сонця. Сонячні опіки є надзвичайно неприємними і можуть мати негативні наслідки для організму.
  • Частіше робіть перерви.
  • Робота на риштуваннях потребує великої фізичної сили. Робота руками, яка легше виконується за нижчих температур, може сприяти зневодненню організму або тепловому удару, особливо в середині літа. Загалом, робіть більше перерв і якнайчастіше шукайте тінь. І звичайно, пийте багато води, щоб уникнути зневоднення. Тут особливо рекомендується мінеральна вода, оскільки вона забезпечує організм мінералами, які він втрачає з потом.

Якщо, незважаючи на всі ці запобіжні заходи, Ви раптом відчули себе погано, знайдіть прохолодне і тінисте місце і повідомте про це майстра або бригадира ділянки. Зверніть увагу на такі симптоми:

  • головний біль,
  • запаморочення,
  • нудота,
  • втома,
  • м'язові спазми.

Одягайте робочі рукавиці на риштуваннях

Навіть якщо є спокуса зняти робочі рукавиці за спекотної погоди, не вдягати їх означає додатково ризикувати. Якщо у Вас вологі руки, інструмент або деталь будівельних риштувань може легко вислизнути з рук і, в гіршому випадку, завдати травми Вам чи колезі. Звичайно, зовсім не обов'язково вдягати свої товсті зимові рукавиці. На ринку представлені різні типи дихаючих рукавиць із протиковзкою поверхнею, які підходять для літніх температур.

Безпека на будівельних риштуваннях завжди повинна бути на першому місці. Про те, чому слід обирати будівельні риштування з сертифікатом якості, читайте в нашому блозі.

Підписка на новини