Найпоширеніші помилки при роботі з опалубкою
9 вересня 2024
Горизонтальна опалубка потрібна для створення перекриттів – підлога/стеля у будівлі. Щоб зробити таку складну роботу, використовується спеціальна опалубка перекриттів:
Стійка опалубки – важливий елемент, який підтримує залізобетонну підлогу-стелю, поки вона не затвердіє. Стійка опалубки застосовується разом із головкою (короною або унівилкою) та триногою. Верхня частина має форму та розміри, що відповідають товщині балок, а тринога призначена для утримування в рівновазі стійки опалубки.
Будівельники користуються узагальненим правилом – встановлювати стійки опалубки кожні 1,5 м2. Дистанція між стійками опалубки залежить від того, як покладено балки.
Дерев'яні таврові балки укладають у поперечному та поздовжньому напрямку, тобто, буде два шари балок. Нижній шар балок укладають із кроком 1,5 – 2,5 м. Верхні балки кладуть на відстані приблизно 0,5 м. На верхні балки настилають щити, які триматимуть бетон.
Отже, відстань між стійками опалубки – це, з одного боку, відстань між балками. По довжині самих балок стійки слід розставляти кожні 1,5 м.
Також враховуйте, що чим товстішим буде перекриття, тим більше стійок опалубки Ви повинні використовувати.
Вертикальні підпори мають бути рівномірно розставлені. Кожна стійка може витримати навантаження вагою 2 тонни. Сумарна вантажопідйомність стійок повинна бути більшою, ніж вага, яку вони підтримують (вага балок, щитів та залізобетону).
Стійки опалубки регулюються за висотою. Але Ви повинні розуміти, що чим вище висунуто стійку, тим меншим має бути навантаження на неї.
Кожна вертикальна стійка опалубки комплектується головкою:
Кількість головок має бути аналогічною кількості стійок опалубки.
Для підтримки опори застосовується тринога. Деякі будівельники економлять та розставляють триноги рідше, ніж стійки опалубки. Максимум, як Ви можете заощадити, - це розставити триноги через одну стійку. У такому разі число триног буде вдвічі меншим, ніж кількість стійок. Тринога утримує стійку у вертикальному положенні, що важливо для створення рівного перекриття. Кожна стійка повинна стояти суворо у вертикальному положенні. Навіть невеликий нахил може впливати на несучу здатність стійки. Тому для забезпечення вертикальності опор рекомендується кожну з них посилювати триногою.
Висота стійок опалубки VIRASTAR – від 2 до 5 м. Стійки телескопічні, їх можна висувати вище або нижче, фіксуючи обране положення сталевим замком. Стійки вибирають відповідно до висоті приміщення.
Доступні як звичайні стійки, так і посилені. Зовнішній діаметр опор 60 мм, внутрішньої частини – 48 мм. Товщина сталі стандартної стійки опалубки VIRASTAR – 3 мм.
Ви можете зателефонувати нам або замовити дзвінок від нас, щоб ми допомогли Вам зробити розрахунок опалубки.
Також Вас може зацікавити стаття з «Як правильно встановити опалубку перекриття?».