Як перевіряють пожежні драбини?
14 вересня 2024
Робота на будівельних риштуваннях - це не пікнік. Але навіть якщо праця на будівництві важка, від неї не повинне боліти тіло.
Як мають виглядати методи підйому та перенесення, які засоби можна використовувати і що слід враховувати, щоб не нашкодити здоров'ю?
Часто на роботі буває цейтнот, робота має бути зроблена швидко - і раптом хапає спину при спробі підняти мішок із цементом або інший вантаж. У цьому випадку можна попрощатися з тяжкою роботою на найближчі декілька тижнів або піти на лікарняний. Але так не повинно бути.
Наш хребет допомагає нам при підйомі та перенесенні ваги, але насправді він лише частково для цього створений. Наприклад, відомо, що наші міжхребцеві диски через постійну напругу в якийсь момент деградують і в процесі стають чутливими та ламкими. Результат: проблеми з міжхребцевим диском (можливо навіть грижа диска) і, як наслідок, часті сильні болі.
У будівельній галузі, де нерідко доводиться переносити важкі вантажі, проблеми зі спиною не рідкість. Проте декілька правил дозволять значно знизити ризик отримати проблеми зі спиною.
Зменшити вагу вантажу (придбання меншої кількості матеріалів або поділ на декілька частин). Також слід використовувати відповідні технічні засоби, наприклад, підйомники. Якщо неможливо уникнути перенесення вантажів вручну, повинні бути доступні тачки або візки.
Слід також вжити організаційних заходів. Замість того, щоб змушувати одну людину носити тяжкості, слід викликати на роботу другу людину.
Перед початком роботи слід спланувати, які матеріали та інструменти знадобляться. Слід враховувати їхнє транспортування, зберігання та розміщення на будівельному майданчику. Те, що використовується часто, має бути легкодоступним і легко переміщуватися.
Робоче навантаження на день має бути реалістично оцінене та сплановане. Занадто великий цейтнот та відсутність невеликих перерв призводять до непотрібного стресу, від якого можна захворіти. Уникнення стресу та розумової напруги також є частиною правильного планування у будівельному проекті.
Для роботи має бути забезпечена достатня свобода пересування. Робота у незручному чи неприродному положенні може мати негативні наслідки для здоров'я.
Тачки, візки для підйому сходами, підйомники, крани обов'язково повинні використовуватися, якщо вони доступні. Є думка, що без технічних засобів швидше чи простіше, але часто виявляється навпаки. Ваше тіло також буде Вам за це вдячне.
Нековзкі гумові рукоятки, телескопічні штанги або інші інструменти, адаптовані до роботи, мають велике значення.
Робочий одяг також має значення. З поясом для підтримки спини можна зменшити навантаження на хребет, а з килимками або подушечками для захисту колін робота навколішках стає менш болісною.
Вибирайте будівельні риштування, які просто складати. Наприклад, рамні риштування VIRASTAR STANDART швидко і просто монтуються без інструменту. Найпростіше складання дозволяє уникати неприродних поз або тривалого підйому та утримування важких деталей.
Правильні умови для роботи повинні бути гарантовані роботодавцем, але і працівники також можуть зробити внесок у збереження свого здоров'я, правильно піднімаючи та переносячи вантажі та використовуючи надане робоче обладнання та інструменти.
Однак все починається з правильних будівельних риштувань, і ми готові Вам їх надати!
Телефонуйте нам, щоб отримати якісні надійні будівельні риштування українського виробництва!
Читайте наш БЛОГ!