• 5 грудня 2017
  • 633
Що таке вишка-тура та як правильно її підібрати?
Що таке вишка-тура та як правильно її підібрати?

Для того, щоб безпечно виконувати ремонт і облицювання фасадів будівель, реставрацію монументів і архітектурних об'єктів, монтажно-ремонтні роботи всередині будівель, клінінгові роботи, встановлення та заміну світильників в цехах, заміну банерів та інші операції на висоті, слід використовувати стійкі та надійні висотні конструкції. Оптимальним обладнанням для роботи на висоті всередині і ззовні приміщень є вишки-тури.

Вишка-тура є зменшеною мобільною «родичкою» будівельних риштувань, з тією різницею, що вишку-туру можна легко пересунути в потрібне місце. Як правило, монтаж вишки-тури займає небагато часу і може проводитися поодинці, на відміну від будівельних риштувань, які монтуються декількома робочими. Великі вузли дозволяють зібрати вишку-туру буквально за півгодини. При цьому не потрібно застосувати інструменти або додаткові кріпильні елементи. Скріплення висотної конструкції та збільшення її жорсткості досягається завдяки застосуванню діагоналей і стяжок.

З домкратами чи зі стабілізаторами?

Стабільність вишки-тури істотно підвищується при використанні похилих кутових опор (стабілізаторів). Якщо висота вишки перевищує 7 м, то застосування стабілізаторів, відповідно до стандартів, обов'язково. Деякі моделі вишок-тур забезпечені гвинтовими опорами (домкратами), які дозволяють вирівнювати конструкцію на нерівній місцевості. Тури без гвинтових опор підходять для експлуатації всередині приміщень, де є рівна підлога.

Мобільність не на шкоду стійкості

Вишки-тури оснащуються міцними роликами невеликого діаметру. Колеса мають поворотну конструкцію, що дозволяє зручно маневрувати і точно встановлювати вишку в потрібному місці. Як мінімум, половина коліс оснащується ножним гальмом, щоб висотна конструкція під час роботи не переміщувалася. Застопорити колеса можна в будь-який момент простим натисканням ноги.

Вузький або широкий настил?

Вишка-тура, яка має великий робочий майданчик, надає персоналу безпечне і зручне месце для роботи, на якому може розміститися одночасно кілька осіб з підсобними інструментами. Робочий майданчик огороджений перилами безпеки, які розташовуються на висоті не менше 1 м. Для роботи всередині будівель, а також в умовах обмеженого простору краще всього вибирати вузькі вишки з невеликою шириною помосту 0,6 м - 0,7 м. Якщо плануються роботи на відкритому просторі, де багато місця, доцільно використовувати вишки-тури з великою робочою площадкою 2,0х2,0 м, на яких можна зручно розташуватися персоналу разом з підсобним інструментом і використовуваними матеріалами. Універсальними (придатними для використання всередині і зовні будівель) є вишки-тури з шириною помосту 1,2 м.

Алюмінієва чи сталева?

Алюмінієві вишки-тури підходять для експлуатації всередині приміщень і під відкритим небом. Корозійна стійкість алюмінієвих сплавів обумовлює значний термін служби таких конструкцій. Сталеві вишки-тури мають захисне епоксидне покриття, що не дозволяє проявитися корозії. Завдяки фарбуванню, вишки з чорних сплавів також успішно застосовуються ззовні будівель. Граничні навантаження сталевих і алюмінієвих вишок залежать від особливостей конструкції. Перед покупкою вишки-тури слід визначитися з можливим максимальним навантаженням. Якщо плануються роботи з облицювання фасадів, монтажно-ремонтні або роботи з рекламними матеріалами, то можна вибрати вишку-туру з максимальним навантаженням до 150 кг. А якщо мова йде про будівництво або застосуванні важкого підсобного обладнання або великого обсягу робочих матеріалів, то слід зупинити вибір на моделях з більш високою межею вантажопідйомності. Сталеві й алюмінієві моделі відрізняються вартістю. При однаковій робочій висоті алюмінієві моделі коштують трохи дорожче.

Яку висоту обрати?

Перед покупкою вишки-тури необхідно визначити передбачуваний фронт робіт і вибирати модель з робочою висотою, не меншою, ніж висота об'єкта, що ремонтується. Однак висота вежі повинна бути менше, ніж висота стелі в приміщенні, якщо плануються роботи всередині будівлі. Приблизно оцінивши, на якій висоті будуть проводитися роботи, слід вибрати вишку-туру з відповідною робочою висотою (значення зазвичай надаються в таблиці характеристик). У деяких моделей є нарощування висоти за рахунок застосування проміжних секцій. Існують також телескопічні вишки-тури, висота яких змінюється за допомогою тросового механізму.

Для тих, хто працює на висоті, питання безпеки та надійності робочих споруд є першочерговим. Вишки-тури є стійкими, стабільними конструкціями, призначеними для роботи всередині та назовні будинків. Представлені вище рекомендації допоможуть Вам самостійно купити потрібну модель вишки-тури.

Підписка на новини